ПАРГА Грција лето 2021

Јонски брег

Преубав остров кој се наоѓа во западна Грција на Јонско море, помеѓу Крф и Кефалонија. Златни песочни плажи, кристално чисто море, планини со богата вегетација се некои од каректеристиките кои ја праваат Лефкада идеално место за незаборавен одмор. Нај развиено туристичко место е Нидри а јужно се островите Кефалонија и Закинтос до каде се организираат бројни излети.

  • ВИЛA ДИОГЕНИС
  • ЦЕНИ И ТЕРМИНИ
  • ФОТОГРАФИИ
Оваа вила се наоѓа во градина од маслинки над Валтос плажата. Одалечена 400 метри од море и околу 500 метри од стариот град Парга. Студио 02 поседуваат два стандардни кревети или еден француски кревет со можност за додавање на помошен кревет. Студијата поседуваат кујнски дел (фрижидер, решо со две рингли, , прибор и садови според бројот на гостите), купатило,ТВ,клима и тераса со гарнитура за седење. Климата се доплаќа 7 евра по студио. Диогенис-ПРОМО -студијата се на приземје.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

 ЈУН
08
ЈУН
18
ЈУН
28
ЈУЛ
08
ЈУЛ
18
ЈУЛ
28
АВГ
07
АВГ
17
АВГ
27
СЕП
06
СЕП
16
број на ноќевања1010101010101010101010
Студио 02 по лице129149199239279329349349279199149

  • климата се доплаќа 7 евра на ден по студио/ во апартман по користен клима уред;

  • ВИЛA МАРИЕТА
  • ЦЕНИ И ТЕРМИНИ
  • ФОТОГРАФИИ

Оваа вила е лоцирана на страната на Венецијанската тврдина и нуди комуникација со двете страни на градот. Студијата 02 и 03 поседуваат сопствена кујна (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), квалитетен намештај, ТВ, клима и сопствена тераса со гарнитура за седење. Климата се доплаѓа 5 евра на ден по студио.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

 ЈУН
08
ЈУН
18
ЈУН
28
ЈУЛ
08
ЈУЛ
18
ЈУЛ
28
АВГ
07
АВГ
17
АВГ
27
СЕП
06
СЕП
16
број на ноќевања1010101010101010101010
Студио 02 по лице159169169219269289///189139
Студио 03 по лице129149149179199219///12999
Помошен кревет898989129139129///6949
Family club*
дете од 2-14 г
293939393939///3939

  • Прво и второ дете од 2-14 год. плаќаат цена по табелата во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 и користат стандарден и помошен кревет во СТД 03 или заеднички кревет (дете до 6 год ) со возрасните лица.

  • Kлимата се доплаќа 5 евра на ден по студио