ТАСОС Грција лето 2020

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ОД МИНИМУМ 50% ЗАКЛУЧНО ДО 29.2.2020, ОДОБРУВАМЕ -10% ПОПУСТ

Едно од најубавите грчки острови Тасос, препознатлив по преубавите природни пејсажи, сликовити морски заливи и голем број на песочни плажи. Секако тоа се едни од причините зошто Тасос е омилено летувалиште за нашите гости. Ретко када како на Тасос ќе бидете послужени со штотуку уловена риба, свежи салати и голем број грчки специјалитети. Овој сликовит остров се препорачува за фамилијарен одмор или за оние кои сакаат да побегнат од градската врева.

  • ВИЛA ИРИНИ - ПОТОС
  • ЦЕНИ И ТЕРМИНИ
  • ФОТОГРАФИИ

вила ИриниОваа преубава вила располага со просторни студија и апартмани кои се наоѓаат до хотелот Потос кој ги дели базен. На базен капењето е бесплатно за гостите, може да се користи и чадори и лежалки, доколку се конзумира некој пијалок. Сите апартмани и студија поседуваат тераси и гарнитура за седење според бројот на гостите и гледаат спрема пешачката улица. Вилата се наоѓа во самиот центар на Потос на 150 метри од плажата. Студијата 02 се сместени на први спрат и поседуваат два споени стандардни кревети кујски дел (фрижидер, решо со две рингли, , прибор и садови според бројот на гостите), ТВ,клима(вклучена во цена), купатило со туш-када и тераса. Студија 03 и 04 се сместени на први спрат и поседуваат два споени стандардни кревети и кревет на спрат. Се останато е како во студио 02. Апартмани 04 се сместени на први и втори спрат, поседуваат две одвоени простории со пролаз ( не се одвоени со врата). Во едната просторија има француски кревет, ТВ, клима(вклучена во цена) и излез на тераса, а во другата просторија се два стандардни кревети, кујнски дел (фрижидер, решо со две рингли, , прибор и садови според бројот на гостите) и купатуло со туш-када.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

 МАЈ
23
ЈУН
02
ЈУН
12
ЈУН
22
ЈУЛ
02
ЈУЛ
12
ЈУЛ
22
АВГ
01
АВГ
11
АВГ
21
АВГ
31
СЕП
10
СЕП
20
 
број на ноќевања10101010101010101010101010
Студио 02 по лице7910915919923926929929929922918912979
Студио 03 по лице699912917919922924924924920914910969
Студио 04 по лице5979991491791992192192191791298959
Family club*
1 дете од 2-14 год.
39393939393939393939393939
Апп 04 по лице69891191691892192392392391991399969

  • Прво и второ дете од 2-14 години плаќаат цена дадена во табелата, во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 и користат сопствен кревет во СТД 04, или заеднички кревет (дете до 6 год) со возрасни лица во СТД 02;
  • климата е вклучена во цената

  • ВИЛA МАРИЈА - ЛИМЕНАРИА
  • ЦЕНИ И ТЕРМИНИ
  • ФОТОГРАФИИ

Вила МариаВилата се наоѓа во мирен дел на Лименариа, помеѓу главната улица и плажата. Од плажа е оддалечена околу 100м а од центарот околу 10 тина минути. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија. . Студио 02 и 03 се наоѓаат на приземје и први спрат, поседуваат два или три стандардни кревети, кујна (фрижидер, решо со две рингли , прибор и садови според бројот на гостите), купатило,ТВ, тераса и клима уред со доплата.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

 МАЈ
23
ЈУН
02
ЈУН
12
ЈУН
22
ЈУЛ
02
ЈУЛ
12
ЈУЛ
22
АВГ
01
АВГ
11
АВГ
21
АВГ
31
СЕП
10
СЕП
20
 
број на ноќевања10101010101010101010101010
Студио 02 по лице699912917922925928928928921916911969
Студио 03 по лице698911916919922924924924920914910969

  • климата се доплаќа 6 евра на ден по студио/апартман;