ПАРГА Грција лето 2020

Јонски брег

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ОД МИНИМУМ 50% ЗАКЛУЧНО ДО 29.2.2020, ОДОБРУВАМЕ -10% ПОПУСТ

Преубав остров кој се наоѓа во западна Грција на Јонско море, помеѓу Крф и Кефалонија. Златни песочни плажи, кристално чисто море, планини со богата вегетација се некои од каректеристиките кои ја праваат Лефкада идеално место за незаборавен одмор. Нај развиено туристичко место е Нидри а јужно се островите Кефалонија и Закинтос до каде се организираат бројни излети.

  • ВИЛA ДИОГЕНИС
  • ЦЕНИ И ТЕРМИНИ
  • ФОТОГРАФИИ

Оваа вила се наоѓа во градина од маслинки над Валтос плажата. Одалечена 400 метри од море и околу 500 метри од стариот град Парга. Студио 02 поседуваат два стандардни кревети или еден француски кревет со можност за додавање на помошен кревет. Студијата поседуваат кујнски дел (фрижидер, решо со две рингли, , прибор и садови според бројот на гостите), купатило,ТВ,клима и тераса со гарнитура за седење. Апартмани 03 се сместени на високо приземје, први и втори спрат и поседуваат спална соба со француски кревет и простор за дневен одмор со кауч на расклопување за 1 или 2 особи, кујски дел (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када, фен за коса, ТВ, клима и тераса со гарнитура за седење. Климата се доплаќа 7 евра по студио/ во апартман по користен клима уред. Диогенис-А- студијата се реновирани и се на високо приземје, први и втори спрат. Диогенис-Б -студијата се на приземје.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

Диогенис АЈУН
04
ЈУН
14
ЈУН
24
ЈУЛ
04
ЈУЛ
14
ЈУЛ
24
АВГ
03
АВГ
13
АВГ
23
СЕП
02
СЕП
12
број на ноќевања1010101010101010101010
Студио 02 по лице139159219259289349349349299219169
Апп 03 по лице129139199239279329329329279199139
Помошен кревет79891191391491691691691499979

Диогенис БЈУН
04
ЈУН
14
ЈУН
24
ЈУЛ
04
ЈУЛ
14
ЈУЛ
24
АВГ
03
АВГ
13
АВГ
23
СЕП
02
СЕП
12
број на ноќевања1010101010101010101010
Студио 02 по лице119139199239279329329329279199139

  • климата се доплаќа 7 евра на ден по студио/ во апартман по користен клима уред;

  • ВИЛA МАРИЕТА
  • ЦЕНИ И ТЕРМИНИ
  • ФОТОГРАФИИ

Оваа вила е лоцирана на страната на Венецијанската тврдина и нуди комуникација со двете страни на градот. Студијата 02 и 03 поседуваат сопствена кујна (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), квалитетен намештај, ТВ, клима и сопствена тераса со гарнитура за седење. Климата се доплаѓа 5 евра на ден по студио.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

 ЈУН
04
ЈУН
14
ЈУН
24
ЈУЛ
04
ЈУЛ
14
ЈУЛ
24
АВГ
03
АВГ
13
АВГ
23
СЕП
02
СЕП
12
СЕП
22
број на ноќевања101010101010101010101010
Студио 02 по лице8910915920925927927927922918912969
Студио 03 по лице69891291591992192192191691298949
Помошен кревет29598912913912912912989694929
Family club*
дете од 2-14 г
293939393939393939393929

  • Прво и второ дете од 2-14 год. плаќаат цена по табелата во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 и користат стандарден и помошен кревет во СТД 03 или заеднички кревет (дете до 6 год ) со возрасните лица.

  • Kлимата се доплаќа 5 евра на ден по студио