proinfo

Парга Грција Шок цени

ПАРГА – Јонски брег | ШОК ЦЕНИ Грција

РАСПРОДАДЕНО ШОК ЦЕНИ ПАРГА Грција лето 2022 Јонски брег Локација: Јонски брег, Грција ПАРГА Грција – преубав град кој се наоѓа во западниот дел на Грција, од Солун одалечен 375км а од Игуменица 47км.Парга поседува импресивна вегетација, опкружена со планини и плантажи со маслинки, кристално чисто море, преубави плажи, тесни улици, поплочени калдрми и нуди …

ПАРГА – Јонски брег | ШОК ЦЕНИ Грција Read More »

Лефкада Грција Нидри

ЛЕФКАДА, Нидри – Јонски брег | ШОК ЦЕНИ Грција

РАСПРОДАДЕНО ШОК ЦЕНИ ЛЕФКАДА Грција лето 2022 Нидри, Јонски брег Локација: Нидри – Лефкада – Јонски брег, Грција Лефкада Грција припаѓа на групата Јонски острови, северно се наоѓа островот Крф а јужно Кефалонија и Итака. Нидри е живописно место кој се наоѓа на југоисток од островот, сместен долж убава плажа опкружена со бујна вегетација. Има …

ЛЕФКАДА, Нидри – Јонски брег | ШОК ЦЕНИ Грција Read More »

Врахос Грција

ВРАХОС – Јонски брег | ШОК ЦЕНИ Грција

РАСПРОДАДЕНО ШОК ЦЕНИ ВРАХОС Грција лето 2022 Јонски брег Локација: Јонски брег, Грција Врахос Грција е преубаво мало место со долга песочна плажа кој се наоѓа на 30км од Превеза. Плажата е долга 3 км и е една од најпопуларните и најпосетуваните плажи во овој дел од Грција. Местото е покрај плажата со кристално чиста …

ВРАХОС – Јонски брег | ШОК ЦЕНИ Грција Read More »

Пефки Евиа

ПЕФКИ – Остров Евиа | ШОК ЦЕНИ Грција

РАСПРОДАДЕНО ШОК ЦЕНИ ПЕФКИ Грција лето 2022 Остров ЕВИА Локација: остров Евиа, Грција ПЕФКИ Евиа, втор остров по големина во Грција, со 180км должина и нешто помал од Крит. Пристигнувањето до островот е многу едноставно, од правецот на северна Грција се патува спрема Атина па до градот Глифа од каде се заминува со траект до …

ПЕФКИ – Остров Евиа | ШОК ЦЕНИ Грција Read More »

Едипсос Грција

ЕДИПСОС – Остров Евиа | ШОК ЦЕНИ

РАСПРОДАДЕНО ШОК ЦЕНИ ЕДИПСОС Грција лето 2022 Остров ЕВИА Локација: остров Евиа, Грција Едипсос Грција (остров Евиа), втор остров по големина во Грција, со 180км должина и нешто помал од Крит. Пристигнувањето до островот е многу едноставно, од правецот на северна Грција се патува спрема Атина па до градот Глифа од каде се заминува со …

ЕДИПСОС – Остров Евиа | ШОК ЦЕНИ Read More »

Полихроно Грција

ПОЛИХРОНО – Халкидики | ШОК ЦЕНИ Грција

РАСПРОДАДЕНО ШОК ЦЕНИ ПОЛИХРОНО Грција лето 2022 Халкидики, Касандра (прв крак) Локација: Касандра (прв крак) – Халкидики, Грција Полихроно Грција – се наоѓа на првиот крак од Халкидики-Касандра, на 98 километри југоисточно од Солун. Градот е опкружен со бујна медитеранска вегетација сместен на една од најубавите песочни плажи на Халкидики и претставува пријатно место за …

ПОЛИХРОНО – Халкидики | ШОК ЦЕНИ Грција Read More »

ДИОНИСОС Грција

ДИОНИСОС – Халкидики | ШОК ЦЕНИ Грција

РАСПРОДАДЕНО ШОК ЦЕНИ ДИОНИСОС Грција лето 2022 Халкидики, Касандра (прв крак) Локација: Касандра (прв крак) – Халкидики, Грција Дионисос Грција е оддалечен 50 километри од Солун и 3 километри од најблискиот град Неа Мудања. Местото е раширено по должина на една од најубавите песочни плажи во тој регион во кое се наоѓа и преубаво шеталиште …

ДИОНИСОС – Халкидики | ШОК ЦЕНИ Грција Read More »

Тасос Грција

ТАСОС Грција лето 2022

ТАСОС Грција лето 2022 Едно од најубавите грчки острови Тасос, препознатлив по преубавите природни пејсажи, сликовити морски заливи и голем број на песочни плажи. Секако тоа се едни од причините зошто Тасос е омилено летувалиште за нашите гости. Ретко када како на Тасос ќе бидете послужени со штотуку уловена риба, свежи салати и голем број …

ТАСОС Грција лето 2022 Read More »

Сивота Грција 2020

СИВОТА Грција лето 2022

СИВОТА Грција лето 2022 Јонски брег Оваа сликовито место е сместено на Јонскиот брег, опкружено со бујна вегетација, песочни плажи кои ги заплискуваат води од чисто тиркизно море. Сивота се наоѓа помеѓу Игуменица и Парга, позната по скриените плажи и мали заливи. Местото е амфитеатрално распоредено, и благо се спушта спрема централното шеталиште. Идеално месо …

СИВОТА Грција лето 2022 Read More »

Пилион Грција

ПИЛИОН Грција лето 2022

ПИЛИОН Грција лето 2022 Кара Нела – Афисос – Олимписка ривиера Пилион Грција е преубав полуостров во централна Грција, помеѓу Атина и Солун, во близина на градот Волос. Област во која се наоѓаат високи планини со богата вегетација и кристално чисто море со долги песочни плажи. Најпознато туристичко место е Кала Нера со долга плажа(шљун), …

ПИЛИОН Грција лето 2022 Read More »