Арка - Туристичка агенција

Грешка
  • JFolder: :files: Патеката не е папка. Патека: /home/proi9031/public_html/arka.com.mk/images/leto/Grcija/vila-homer
Забелешка
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/leto/Grcija/vila-homer

Лето 2015: Лефкада, Грција [2]

leto-lefkada-2Лефкада припаѓа на групата Јонски острови, северно се наоѓа островот Крф а јужно Кефалонија и Итака.Нидри е живописно местокој се наоѓа на југоисток од островот, сместен долж убава плажа опкружена со бујна вегетација. Има една голема улица преполна со кафе барови, ресторани и продавници.

:: ШОК ЦЕНИ !!! ::

ЦЕНИ И ТЕРМИНИ

lefkada

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН БЕЗ ПРЕВОЗ

ДОПЛАТИ:

  • Вила HOMER - климата се доплаќа 4 евра на ден по студио;

НАПОМЕНА: Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот. Студијата и апартманите се чистаат еднаш на три дена а постелнина се менува на половина смена. Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.

  • Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А. АРКА-Г, Скопје

ОПИС НА АПАРТМАНИ

ВИЛА HOMER

Вилата има големи и просторни студија и апартмани, идеална за семејство со деца. Одалечена е 80 метри од плажата и се наоѓа во мирниот дел од центарот на Нидри. Поседува студија и апартмани. Студијата се опремени со два или три кревети, кујнски дел, купатило ТВ, тераса и клима која се доплаќа. Апартманите една спална соба со три кревети а четвртиот кревет е во склоп на трепезарискиот дел каде е и кујната. Еден од апартмание е со една спална соба со два кревети и друга просторија со кревети на спрат. Апартманите се опремени со купатило, тераса, ТВ, и клима која се доплаќа. Постелнината се менува на 5 дена. Гостите сами ја одржуваат хигиената.

{gallery}leto/Grcija/vila-homer{/gallery}

РЕЗЕРВАЦИЈА

Резервирај го аранжманот!

Copyright © 2015 Arka. All rights reserved | Developed by ProInformatics.com

Top Desktop version