Арка - Туристичка агенција

Switch to desktop

Лето 2016: Лефкада, Грција [2]

Лефкада припаѓа на групата Јонски острови, северно се наоѓа островот Крф а јужно Кефалонија и Итака.Нидри е живописно местокој се наоѓа на југоисток од островот, сместен долж убава плажа опкружена со бујна вегетација. Има една голема улица преполна со кафе барови, ресторани и продавници.

::   ШОК ЦЕНИ !!!   ::   ШОК ЦЕНИ !!!   ::   ШОК ЦЕНИ !!!   ::   ШОК ЦЕНИ !!!   ::

ЦЕНИ И ТЕРМИНИ

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН БЕЗ ПРЕВОЗ

lefkada

ДОПЛАТИ:

  • Вила HOMER - климата се доплаќа 4 евра на ден по студио;
  • Вила STELA - климата се доплаќа 5 евра на ден по студио;

НАПОМЕНА: Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот а постелнина се менува на половина смена. Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.

  • Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.
  • За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А. АРКА-Г, Скопје

ОПИС НА АПАРТМАНИ

ВИЛА HOMER

Вилата има големи и просторни студија и апартмани, идеална за семејство со деца. Одалечена е 80 метри од плажата и се наоѓа во мирниот дел од центарот на Нидри. Поседува студија и апартмани. Студијата се опремени со два или три кревети, кујнски дел, купатило ТВ, тераса и клима која се доплаќа. Апартманите една спална соба со три кревети а четвртиот кревет е во склоп на трепезарискиот дел каде е и кујната. Еден од апартмание е со една спална соба со два кревети и друга просторија со кревети на спрат. Апартманите се опремени со купатило, тераса, ТВ, и клима која се доплаќа. Постелнината се менува на 5 дена. Гостите сами ја одржуваат хигиената.

ВИЛА STELA

Сместена во мирен дел од градот, со преубав двор и базен. Идеална за одмор, на одалеченос од 400 метри од плажа. На околу 300 метри има бројни ресторани и супермаркети. Вилата поседува двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и четворокреветни дуплекс апартмани. Во четворокреветните студија, четвртото легло е фотеља на расклопување. Сите студија и апартмани имаат опремена кујна, купатило, ТВ и клима со доплата. Постелнината се менува на 5 дена. Гостите сами ја одржуваат хигиената.

РЕЗЕРВАЦИЈА

Резервирај го аранжманот!

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.

Copyright © 2015 Arka. All rights reserved | Developed by ProInformatics.com

Top Desktop version